AHDE VEFA

Bella Consulting olarak Türkiye  Macaristan ilişkilerine katkı sağlamış şu anda köşesine çekilmiş olan değerli insanlarımızı yıl içerisinde 3 sefer plaket ile onurlandırıp kıymetli hizmetlerini yağdediyoruz.

SOSYAL YARDIMLAR

Türkiye’deki yüzyılın afetinde deprem bölgesine nakdi yardımlar.

2023 yılının şubat ayında ülkemizde gerçekleşen yüzyılın felaketinde Bella Consulting Ailesi olarak MÜSİAD, Denizfeneri, Diyanet gibi kurumlarımızla ve ayrıca direkt olarak da depremzedelerimize yaptığımız nakdi yardımlarla onların yaraları sarmaya çalıştık. Yapmış olduğumuz yardımlara istinaden Elbistan’daki Konteyner kentte bir sokağa ” MÜSİAD MACARİSTAN SOKAĞI ” adı verildi. Halen de yardımlarımız devam etmekte.

Fas’da gerçekleşek depreme nakdi yardımlar
Yine 2023 yılında Fas’da gerçekleşen depreme de Fas’a giderek yerinde depremzedelere yardımlarımızı ulaştırdık. Depremzedeleri yerinde ziyaretimizin haricinde MÜSİAD Fas Temsilcisi Mehmet Ekinci Bey de yardımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Macar Talablelerin Çanakkale ziyareti
2024 yılında hayata geçireceğimiz etkinlikte Macaristan ilk ve orta okul talebelerini Tapolca’nın kardeş şehri Çanakkale’ye götürmeyi hedefliyoruz.

SEMİNERLER

Macaristan’da şirket kuruluşu konusunda MÜSİAD şubelerinde seminer verilmesi.

MÜSİAD şübelerine Macaristan’da iş ve yatırım konularında seminer verilmesi. Kovid dönemi ile başlattığımız online uygulama günümüzde de devam etmekte. Paks Atom Santrali 2. etap , Modern Şehirler projesi, BMW Debrecen Fabrikası, Güney Buda Hastanesi….. gibi Macaristan’daki 5 büyük proje ile ilgili bildirim.

Muhasebesini tuttuğumuz şirketlere 2024 yılı vergi usulu ve muhasebe yenilikleri konusunda bilgilendirim.
2023 yılının aralık ayında, 2024 yılında uygulacak değişiklikler sitemizde blog kısmında duyurulacaktır.

ZİYARETLER

Daha etkin bir ticari yardımlaşma ağının oluşması için STK ve yerel yönetimlerin ziyaret edilmesi

İstanbul Ticaret Odası

İstanbul Ticaret Odası Başkan yardımcısı İsrafil Kural’ı makamında ziyaret ve Macaristan’daki iş ve yatırım ortamının değerlendirilmesi. İTO üyelerinin de Macaristan’da şirket kuruluşlarında yıllardır hizmet veriyoruz.

Budapeşte Ticaret Müşavirliği
Budapeşte Ticaret Müşavirimiz Sedat…. Bey’i makamında ziyaret ve şirket kuruluşları ve Macaristan’da şirketlerimizin yaşadığı sorunlar hakkında görüşme.

DTİK Avrupa Komitesi
Dünya Türk İş Konseyi 10. Kurultayına katılım.

Kispest Belediyesi ile öğrenci değişim programı

2024 yılı Kispest Belediye Başkanı’nı ziyaret

error: !!!İçerik korunuyor!!!