HAKKIMIZDA

2001 Yılında Macar ve Türk ortaklığı olarak Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de kurulan BELLA CONSULTING KFT muhasebe, danışmanlık ve inşaat konularında yürüttüğü faaliyetlerine 2014 yılı itibariyle şirket kuruluşları, muhasebe, danışmanlık ve tercümanlık hizmetleri olarak devam etmektedir.

2014 – 2017 yılları arasında Türkiye’den ve Türk Diaspora’sında olmak üzere, canlı hayvan ticaretinden, inşaata, turizimden, otomotiv’e… bir çok sektörde ticari faaliyet gösteren 32 Türk sermayeli şirketin, Macaristan’da kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Vermiş olduğumuz danışmanlık hizmetleriyle kurulan şirket sayısı 50 geçmiştir.

Macaristan, Avrupa’nın merkezinde, Doğu Avrupa ile Batı Avrupa’nın geçiş noktasında stratejik bir konuma sahiptir. Gelişmiş kara yolu, demir yolu, suyolu ve hava yolu altyapısıyla güçlü bir ulaşım ve iletişim ağına sahiptir. Macaristan, iş insanlarımızın, söz konusu büyük Avrupa Pazarına ulaşmada, ihracatını artırmada “TİCARİ ÜS” olarak değerlendirebileceği lojistik bir merkez olup Avrupa Birliği ülkelerine göre şirket kuruluşundaki kısa, kolay ve düşük maliyetli süreç ile işletme maliyetlerindeki avantajlarlar Türk iş insanlarının da son yıllarda Macaristan’da şirket kurarak Avrupa’ya açılmasındaki tercihlerin başında gelmektedir. Bizim de BELLA CONSULTING olarak amacımız iki ülkenin ticaret hacminin 2022 yılında hedef olan 6 MİLYARLIK seviyeye çıkabilmesi için daha çok Türk yatırımcısının bu fırsattan yararlanmasını en güvenilir ve kolay şekilde sağlamaktır.

Artık sizin de, Macaristan’da Şirketiniz Olsun

Şirketimizin kurucu ortaklarından olan Fadıl Basar hali hazırda MÜSİAD Macaristan Temsilciliği ve Dünya Türk İs Konseyi Avrupa Komitesi Yönetim Kurulu üyeliğini görevlerini de yürütmektedir.