Avrupa’ya Açılan Kapımız Macaristan

Avrupa Birliği’nin yakın zamanda yıldızı parlayan ülkesi Macaristan, Türk yatırımcısının da son yıllarda ilgisini çekiyor. Macaristan’da kurdukları şirketlerle Avrupa Birliği pazarına atım atan iş insanımıza biz de güvenilir şekilde şirket kuruluşları ve Türkçe muhasebe konularında 20 yılı aşkın bir süredir hizmet veriyoruz.

Macaristan’da Şirket Kurmak
Son yıllarda Avrupa Birliğin’de kalıcı olarak yatırım yapmak isteyen iş insanlarımızın Macaristan üzerinden bunu gerçekleştiriyor. Avrupa Birliği içinde %9’la en düşük kurumlar vergisi oranı ve şirket kurulum ile işletme maliyetlerinin de çok düşük olması Macaristan’ı çok cazip kılıyor.

Macaristan’da 1988 yılında yürürlüğe giren Yabancı Yatırım Yasası, yabancı yatırımcıların Macar yatırımcılarla eşit muameleden yararlanmasını sağlamaktadır. Kanun hem yabancı hem de yerli yatırımcılar için daha fazla koruma sağlamaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Yürürlükte bulunan Yasa’ya göre, Macaristan’da yerli veya yabancı uyruklu tüm gerçek ve tüzel kişilikler, herhangi bir ön izne gerek kalmadan Macaristan’da şirket kurma hakkına sahiptirler. Aynı zamanda şirketin tasfiyesi durumunda, kâr ve sermayelerini geri göndermelerine izin vererek yabancı yatırımcıları korumaktadır.

Şirket Kuruluş Sonrası Hizmetler
Macaristan’da Türkçe muhasebe lisansı olan tek muhasebe bürosuyuz. Şirket kuruluşu sonrasında hem akreditasyonlar işlemleri hem de muhasebe konusunda Türkçe hizmet vermekteyiz. Sene de yaklaşık 40 iş insanımıza da oturum konuşunda yardımcı olmaktayız.

Macaristan’da şirket kurmak ve sonrası için tüm işlemlerinizde güvenilir bir adresiz.

Bakanımızdan Mesaj
2013 yılı şubat ayında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’ın, Başbakan sıfatıyla, Macaristan ’ı ziyareti ile Türkiye Macaristan Ticari ilişkileri yeni bir boyut kazanmış, iki ülke arasında Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) kurulmuş ve 18 Aralık tarihinde ilk toplantı gerçekleştirilmiştir. Bu gelişmeler kapsamında Macaristan iş insanımızın Avrupa Birliğine giriş kapısıdır.

error: !!!İçerik korunuyor!!!